Geri1 of 2İleri

Banvit Monaco’ya devirdi, finaldeyiz!

Banvit ilk beşi: Jordan Theodore – Jeremy Chappell – Gediminas Orelik – Edo Muric – Gaspar Vidmar

Monaco ilk beşi: Zack Wright – Jordan Aboudou – Bangaly Fofana – Nik Caner-Medley – Jamal Shuler

Hava atışının ardından her iki takım da ilk hücumlardan boş döndü. Her iki takım da üç saniye koridoruna atak yaparak başlasa da ilk iki dakikada sayı çıkmadı. Maçın ilk sayısı Gaspar Vidmar’ın serbest atıştan bulduğu sayıyla geldi.(1-0) Bandırma ekibi pota altında Vidmar’ı kullanırken, Monaco ise Zack Wright’ın sayılarıyla ilk basketini buldu.(3-4) Karşılaşmaya daha iyi başlayan Monaco, ilk dört dakikayı 7-3 önde tamamladı. Hücumda bir türlü doğru atışları bulamayan Banvit, Orelik’in üç sayılık basketiyle nefes aldı.(6-9) Çeyreğin sonunda Monaco, hücumlara hızlı gelip Shuler’la üç sayılık isabetler buldu ve Banvit’e molayı aldırdı.(6-14) Moladan da iyi dönemeyen ve hücumdakBanvit, Monaco’nun bire bir hücumlarının yanında, hızlı hücumlarına da engel olamayınca fark çift hanelere çıktı.(6-18) Monaco’nın üç sayı çizgisinin gerisinden bulduğu isabetlere cevap, Theodore’un serbest atıştan bulduğu sayılarla geldi.(14-21) Çeyreğin son hücumundan yararlanamayan Banvit ilk çeyreği 23-14 geride kapadı.

İkinci çeyreğe de istediği gibi başlayamayan Banvit, Monaco’nun üç sayı çizgisinin gerisinden bulduğu atışlara engel olamadı.(17-26) Theodore’un penetreleriyle ayakta kalmaya çalışan Banvit, savunma sertliğini arttırınca farkı altı sayıya indirmeyi başardı.(21-27) Monaco ilk çeyrekteki gibi doğru şekilde hücum etmezken, el üstü atışlarla skor bulmaya çalışınca, Banvit farkı dörde kadar indirdi.(23-27) Çeyreğin ortasında Banvit’in yaptığı top kayıpları sonrası hızlı hücumlarla sayı bulan Monaco farkı tekrar dokuz sayıya çıkardı. (25-34) İlk yarının bitimine dört dakika kala pota altında Gaspar Vidmar’ın üst üste hücumda etkili olmasıyla fark tekrar dörde indi.(30-34) Banvit’in faul hakkının dolmasından yararlanan Monaco, serbest atıştan bulduğu sayılarla rakibinin yakalamasına izin vermedi. Çeyreğin sonunda hızlı hücumlarla 6-0’lık bir seri yakalayan Monaco, ilk yarıyı 45-37 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe daha iyi başlayan Banvit, hücumda top dolaştırarak doğru hücum edince farkı altıya kadar indirdi.(41-47) Çeyreğin ilk dört dakikasında her iki takım da hücum etmekte zorlanırken, iki takım da top kayıplarını arttırdı. Oldukça kısır geçen bu bölümde ilk sayı Theodore’un çizgiden bulduğu sayıyla geldi.(42-47) Nadir sayı bulunan bu çeyrekte bitime 02.27 kala skor 45-51‘e geldi. Jeremy Chappell’in ilk üç sayı basketi, kritik bir anda geldi ve fark ikiye indi.(49-51) Çeyreğin son dakikasında, uzun bir aradan sonra beraberliği yakalayan Banvit, çeyreğin son hücumundaki basketiyle son çeyreğe 55-53 önde girdi.

Son çeyreğin ilk basketi Monaco takımından Zack Wright ile gelirken, Banvit Jeremy Chappell’in üç sayılık basketiyle buna cevap verdi ve tekrar öne geçti.(58-55) Hücumda doğru organiza olan temsilcimiz, Kulig’in basketiyle maçtaki kendi adına en büyük farkı yakaladı.(60-55) Top kayıpları sonrası hızlı hücumdan bulduğu sayılarla maçı dengeye getirdi.(60-60) Banvit koçu Sasa Filipovski’nin molasından Orelik’in üçlüğüyle dönen Banvit, ribaund konusunda zorluk çekince Monaco ikinci şans sayılarıyla maçın bitimine altı dakika kala beraberliğe getirdi. (63-63) Çeyreğin ortası karşılıklı sayılarla geçilirken, bitime beş dakika kala Monaco tekrar öne geçti ve skoru 66-68‘e getirdi. Furkan Korkmaz’ın üst üst üçlükleriyle ayakta kalan Banvit, maçın son üç dakikasına 72-69 önde girdi. Savunma sertliğini arttıran Banvit, rakibinin bire bir oyunları karşısında iyi durdu. Büyük bir heyecana sahne olan bu bölümde, Jordan Theodore sahne aldı ve basket faulüyle, Banvit’i altı sayı farkla öne geçirdi.(75-69) Karşılaşmanın  son dakikasında Theodore’un sorumluluk almasıyla Banvit son bir dakikaya üç sayı önde girdi. Son hücumda Furkan Korkmaz’ın üç sayılık basketi Monaco’nun tüm umutlarını söndürdü. Son saniyelerde hata yapmayan Banvit, rakibini 83-74 mağlup etmeyi başardı ve FIBA Şampiyonlar Ligi’nde adını finale yazdırdı.

Geri1 of 2İleri

Banvit Monaco’ya devirdi, finaldeyiz!

Batuhan Can

İletişim için E-mail: batuhancan1993@yahoo.com.tr Twitter: bcan41

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir