Geri1 of 2

Banvit, ikinci çeyrekteki olağanüstü geri dönüşüyle kazandı!

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin altıncı haftasında Banvit, İspanyol ekip Movistar Estudiantes’i ağırladı. Maça çok kötü başlayan temsilcimiz, ikinci çeyrekteki geri dönüşün ardından Estudiantes’i 82-80 ile mağlup etti.

Konuk takım Estudiantes, maça iyi başlayan taraf olurken Banvit’in ilk sayıları Thomas’tan geldi (3-5). Konuk takım, Arteaga ve Landesberg’in üst üste gelen sayılarıyla farkı 7 sayıya çıkarırken, temsilcimizin yanıtı Kulig ile serbest atış çizgisinden geldi (5-10). Konuk takım hücumda Savane’dan da katkı sağlarken, Banvit’te öne çıkan isim Taylor oldu (11-19). Çeyrek bitimine 04.45 kala Banvit bençi mola aldı. Moladan art arda 6 sayıyla dönen Landesberg, farkı bir anda açtı (11-25). Bu seriye son veren isim Vidmar olurken, Savane’ın turnikesi gecikmedi (13-27). Çeyrek, 27-14‘lük Estudiantes üstünlüğüyle son buldu.

İkinci çeyreğe fırtına gibi giren Banvit; Thomas, Vidmar ve Caloiaro ile yaklaşık üç buçuk dakikada skoru eşitlemeyi başardı (27-27). Temsilcimiz, Rautins’in üç sayılık isabetiyle öne geçmeyi başarırken, Hakanson skoru tekrar eşitledi (30-30). 7-0‘lık bir seri daha bulan temsilcimiz skor farkını açarken, Landesberg’in yanıtı üç sayı isabetiyle geldi (37-33). Çeyreğin son bölümü karşılıklı sayılarla geçilirken Banvit, devreye 46-41‘lik skorla önde girdi.

Banvit Basketbol‏ (@BanvitBK)

Banvit Basketbol‏ (@BanvitBK)

İkinci yarıda skor perdesi Landesberg’in üçlüğüyle açılırken, Banvit’in sayıları Vidmar ile faul çizgisinden geldi (48-44). 6-0‘lık bir seri bulan konuk takım uzun bir aranın ardından tekrar öne geçti (48-50). Temsilcimiz Vidmar’ın sayılarıyla tekrar öne geçtikten sonra takımlar bir süre karşılıklı basketlerle oynadı (52-53). Cloiaro ve Rautins’ten art arda gelen üç üçlük, Banvit’i 61-53 öne geçirirken, konuk takımın yanıtı maçın etkili ismi Landesberg’den geldi (61-55). İspanyol ekip Vicedo’nun turnikesiyle de farkı kapatmaya çalışsa da Rautins, üçlük isabetlerine devam etti (64-57). Çeyreğin son bölümü karşılıklı sayılarla geçilirken, çeyrek Rautins’in üçlüğüyle son buldu (69-60).

Son on dakika konuk takımdan Brown’ın faul atışlarıyla başlarken, Banvit’in ilk sayıları Can Altıntığ’dan geldi (72-62). Periyodun büyük bölümü karşılıklı basketlerle geçilirken konuk takım, Savane ve Vicedo ile farkı 5 sayıya kadar eritti (78-73). Maçın son sayıları Cook’tan gelirken, karşılaşma 82-80 Banvit üstünlüğüyle son buldu. Bu galibiyetle birlikte Banvit, oynadığı altı maçta dördüncü galibiyetini elde etti.

Geri1 of 2

Banvit, ikinci çeyrekteki olağanüstü geri dönüşüyle kazandı!

İlknur Kara

İletişim: [email protected]

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir