FIBA Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final ayağının ilk maçında AS Monaco’yu konuk eden Banvit, zorlu mücadeleden 77 – 85’lik skorla mağlup ayrıldı.

Maça 6 – 0’lık seri ile başlayan konuk ekip, temsilcimizin aynı değerdeki serisine yanıt veremedi ve ilk iki dakika 6 – 6’lık eşitlikle geçildi. Takımlar çeyrek boyunca birbirlerine net üstünlük kuramazken, ilk çeyrek 21 – 21’lik eşitlikle geçildi. İkinci çeyreğin başından itibaren kontolü ele alan Monaco, farkı iki top – üç top aralıklarında tutarak oyunu domine eden taraf oldu. temsilcimiz ise geri adım atmamasına rağmen soyunma odasına 41 – 47’lik skorla geride gitti. Üçüncü çeyrekte de aynı senaryo devam etti ve Monaco kaçtı, Banvit kovaladı. Bu rutinde geçen çeyrek ise 55 – 64’lük skorla tamamlandı. Final çeyreğinde kıpırdanma belirtisi gösteren temsilcimiz, tüm çabalarına rağmen Monaco’nun direncini kıramadı ve farkı tek topa kadar indirmeyi başarsa bile mücadele 77 – 85 Monaco üstünlüğü ile tamamlandı.

Konuk ekipte Geral Robinson 18 sayı, 4 ribaund ve 5 asist ile mücadele ederken; takımın dümeninde olan isim D.J. Cooper, 24 dakika süre aldığı mücadeleyi 13 sayı, 1 ribaund, 10 asist ve 4 top çalma ile tamamladı.

Temsilcimizde ise Angelo Caloiaro’nun 11 sayı, 7 ribaund, 1 asist, 2 top çalma ve 2 blokluk mücadelesi galibiyete yetmedi.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız

Yunus Emre Ak

Gmail: yunusemreak74.yea@gmail.com Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir