FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin dördüncü haftasında Banvit evinde ağırladığı Medi Bayreuth karşısında sahadan 85-74 galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşmaya karşılıklı sayılar ile başlayan iki ekibi mücadelesinde Banvit genç oyuncusu Tolga Geçim’in sayılarıyla farkı 4 sayıya kadar çıkarttı. Çeyreğin devamında Banvit yakaladığı sayı farkını korurken ilk çeyrek ev sahibi ekibi dört sayı üstünlüğüyle 22-18 sonlandı.

İkinci çeyreğe deplasman ekibi Medi Bayreuth ani geliştirdiği ataklar ve sert savunmasıyla başlarken ilk çeyrek 22 sayı atan Banvit bu çeyrek ilk beş dakikada sadece 2 sayıda tuttu. İlk yarının bitimine beş dakika kala skorda 24-30’luk üstünlük yakalayan deplasman ekibi bu üstünlüğünü ikinci beş dakikada koruyamadı ve takımlar soyunma odasına 38-38 eşitlikle geçti.

Banvit Basketbol

Banvit Basketbol

İlk yarıda genç oyuncu Erxhan Osmani 9 sayı ile oynarken Charles Jackson 15 sayıyla takımını taşıyordu. Üçüncü çeyrekte takımlar yine karşılıklı sayılar ile skoru değiştirirken deplasman ekibi Bayreuth üçüncü çeyreğin ilk beş dakikasını 45-48 önde kapatmayı başardı Çeyreğin devamında Banvit takım halinde art arda sayılar bulurken son çeyreğe bir sayı farkla önde girmeyi başardı.

Son çeyrekte pota altından bulduğu sayılar ile rakibine üstünlük sağlayan Banvit maçın son beş dakikasına 6 sayı farkla 71-65 üstün girdi. Maçın ilerleyen dakikalarında rakibini oyundan düşüren ve taraftarında desteği ile art arda sayılar bulan Banvit maçta uzun süre sonra ilk kez çift haneli farkları yakaladı ve maçı da 11 sayı farkla 85-74 kazanarak FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin dördüncü haftasını galibiyetle kapattı.

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir