Geri1 of 3İleri

Banvit, AS Monaco’nun serisini bitiremedi

FIBA Şampiyonlar Ligi A Grubu 12. hafta maçında temsilcimiz Banvit, Fransa deplasmanında AS Monaco’ya konuk oldu. Rakibine 65-63 mağlup olan Banvit, 12. haftada 3. mağlubiyetini aldı. Son mağlubiyetini Bandırma deplasmanında alan AS Monaco ise üst üste 7. galibiyetini aldı.

Karşılıklı basketlerle geçen ilk periyotta bir an 10-4’lük skorla altı sayılık bir fark yakalayan AS Monaco, periyot genelinde bu farkı korumayı başardı. Kısalarından bulduğu dört üçlük ile skor üreten Fransız ekip, periyot sonunda Vidmar’ın serbest atıştan bulduğu sayıya rağmen ilk periyotu 20-16 önde kapatmayı başardı.

Sık sık çizgiye gidilen ve takımların ağırlıklı olarak serbest atışlardan skor ürettiği ikinci periyotun genelinde de 5-7 fark bandını kapatamayan temsilcimiz Banvit, ilk devrenin bitimine dört dakika kala altı sayılık bir farkla geride olsa da (32-26), kalan bölümü 11-5 ile geçti ve soyunma odasına eşitlikle girmeyi başardı. (37-37)

basketballcl.com

basketballcl.com

3. periyot Sy ve Vidmar’ın karşılıklı sayıları ile başlarken, periyotun üçüncü dakikasında Gasper Vidmar’ın serbest atıştan bulduğu sayı ile 42-43’ü yakalayan temsilcimiz, maçın başının ardından ilk kez skorda üstünlüğü elde etti. Son iki dakikaya da Orelik’in sayılarıyla 49-52 önde girse de, Gladyr’ın sayılarına ve Shuler’in periyot sonunda bulduğu üçlüğe engel olamayınca son on dakikalık bölüme 54-52 geride girmek durumunda kaldı Banvit.

Skor açısından en kısır geçen periyot olan son periyotun ilk üç buçuk dakikasında yalnızca üç sayı çıktı. Banvit’in ilk basketi ise bitime 05.30 kala Furkan Korkmaz’ın bulduğu üçlük ile geldi. Fark bu basket ile dörde inse de, sonrasında da skor üretme zorlanan yeşil-turunculu ekip, rakibini yakalayıp öne geçecek hamleleri yapamayınca sahadan 65-63 mağlup ayrıldı.

 

Geri1 of 3İleri

Banvit, AS Monaco’nun serisini bitiremedi

Barışcan Çetin

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir