Geri1 of 2İleri

Bamberg kayıpsız devam etti, Ulm zorlu engeli aştı l Almanya’da haftanın sonuçları

Almanya Basketbol Ligi Bundesliga önemli karşılaşmaların bulunduğu bir haftayı geride bıraktı.

Eski başkent Bonn ile halefi Berlin’in temsilcisi ALBA Berlin‘in Telekom Dome’daki mücadelesinde gülen taraf ev sahibi ekip Telekom Baskets Bonn oldu. Lider ratiopharm Ulm bu sezonun sürpriz takımı medi Bayreuth karşısında neredeyse tüm maçı geride götürüp son çeyrekteki iyi oyunuyla kazanmasını bildi ve yenilgisiz liderliğini devam ettirdi.

Ekibimiz Pınar Karşıyaka’nın Basketball Champions’ League’deki rakibi Fraport Skyliners deplasmanda AJ English’in 31 sayılık müthiş performansına rağmen Bayern Münih‘e farklı mağlup oldu.

dirk bauermann hoş geldin

Onur Arpat/TrendBasket

Haftanın kapanış maçında ise Brose Bamberg evinde s.Oliver Würzburg‘u ağırladı. Eski Alman milli takımı antrenörü olan ve Brose Bamberg’i de 2001-2008 yılları arasında çalıştıran yeni Würzburg koçu Dirk Bauermann Bamberg’de yoğun bir sevgi gösterisiyle ve ayakta alkışlanarak karşılandı. Taraftarların sıcak karşılaşmasına tezat oluşturacak şekilde Brose Bamberg rakibine maçın başından itibaren hiçbir umut vermeyerek farklı bir galibiyet kazandı ve bu sezon tek mağlubiyetini yaşadığı ratiopharm Ulm’ü yakından takip etmeyi sürdürdü.

Almanya’da haftanın sonuçları şöyle:

Geri1 of 2İleri

Bamberg kayıpsız devam etti, Ulm zorlu engeli aştı l Almanya’da haftanın sonuçları

Onur Arpat

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir