Gençler Avrupa Şampiyonası’nda artık final günü. Üçüncülük karşılaşması da az önce oynandı. İtalya, Almanya’yı 74-68 geçti ve bronz madalyanın sahibi oldu.

Gençler Avrupa Şampiyonası’nda artık son gündeyiz. Bronz madalya mücadelesi de az önce oynandı. İtalya, güçlü Almanya ile karşı karşıya geldi. Maç karşılıklı basketlerle başladı. Almanya içeriden Lagerpusch ile sayılar buldu. İtalya cephesinde de Oxilia ve Lever bulduğu sayılarla takımlarının sayı yükünü çektiler. Aslında bakarsanız ilk çeyrekte kısır bir oyun vardı. Peryiodun son bölümüne doğru da Davide Moretti’nin üçlüğü ile İtalyanlar öne geçti ve çeyreği 12-14 önde tamamladılar. İkinci çeyrek itibariyle de skor iki tarafa gidip geldi. Azzuriler maç içerisinde bir bölüm kaçtı. Ancak Isaiah Hartenstein ile Almanya geri döndü ve skora tutundu. Devrenin son bölümüne doğru İtalyanlar bir atak daha yaptı ve dışarıdan gelen iki üçlükle soyunma odasına 29-36 önde gittiler.

fiba.com

fiba.com

İkinci yarının başı ile birlikte Azzuriler coştu. Davide Moretti üst üste bulduğu sayılarla farkı çift hanelere kadar çıkarttı. Panzerler ise uykudan yeni uyanmış gibiydi. İtalya’nın bu muazzam atağına cevap veremediler. İtalya, bir ara seriyi 16-4’e kadar getirdi ve farkı 19 sayılara çıkarttı. Çeyreğin sonuna doğru Kostja Mushidi ile sayılar bulan Almanya, biraz kıpırdanır gibi oldu. Ancak son çeyreğe 15 sayı geride girdiler. Son periyot ile birlikte nihayet Almanya oyuna döndü. Isaiah Hartenstein içeriden sorumluluk aldı. Bu sayede de oyuna tutundular. Bir ara skoru 63-63’e kadar getirdiler ve tekrar umutlandılar. Ancak bir sonraki pozisyonda kaybettikleri top, maçın belki de kırılma anıydı. Son bölümde hata yapmayan Azzuriler, sahadan 74-68 galip ayrıldı ve bronz madalyanın sahibi oldu.

İSTATİSTİK 

fiba.com

fiba.com

2

fiba.com

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: omurozcan5@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir