HoopsHype’ın yaptığı röportajda Amerikalı bir oyuncu, Avrupa liglerinde oynarken Yunanistan Ligi’nde karşılaştığı şike olayını anlattı.

Takım sahibinin oyuncularından minimum sekiz sayı farkla geride olmasını istediğini belirten Amerikalı oyuncu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

”Yunanistan’da oynuyorum. Anlatacağım hikaye gerçek ve yakın zamanda oldu. Üç aydır formasını giydiğim takımda bir kuruş bile maaş alamamıştım. Yunanistan’ın en güçlü ekiplerinden biriyle karşılaşacaktık. Onlara göre zayıftık. Fakat maçta en iyi oyunumuzu ortaya koyuyor, savaşıyorduk. Bizden daha güçlü olan bu takıma karşı beş sayı gerideydik ve o andan sonra ilginç gelişmeler yaşandı. Soyunma odasına takımın sahibi geldi ve “Ne yapıyorsunuz? Minimum sekiz sayı geride olmanız gerek. Burada paralarım gidiyor!” diye bağırdı.

Ben doğuştan rekabetçi bir oyuncuyum ve bunu kabullenemedim. Bu şekilde oynayamazdım. Ben kazanmak için oynarım. Takımın sahibi “Paranızı böyle alacaksınız. Ya bu maçı minimum sekiz sayı ile kaybedersiniz, ya da para falan alamazsınız.” dedi. Bu işin perde arkasında daha neler vardır hayal bile edemiyorum. Paramı alamadım ve kontratımı fesh etme tehdidinde bulundum. Antrenmanlara çıkmayıp, kulübü ülke dışından bir takımla anlaşmakla tehdit ettim. Bu şekilde bana bir aylık paramı verdiler. İçeride alınmamış hala iki aylık maaşım var. Bu gerçek bir hikaye. Bu tür şeyler Avrupa’da her zaman oluyor.”

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: metehanmetinc@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir