PTT Erkekler Türkiye Kupası’nda Fenerbahçe Doğuş’u 83-80 yenerek yarı finale yürüyen Anadolu Efes cephesinde Koç Ergin Ataman ve Bryant Dunston maç sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Ataman: “Adına yakışan şekilde müthiş bir mücadele oldu. Sizler keyif aldınız. İzleyenler de mutlaka keyif aldı. Kendi takmım adına çok mutluyum. Sadece mücadele olarak değil basketbol olarak da oyunun hakimiyeti bizdeydi. Fenerbahçe çok güçlü bir kadro, geri adım atmayan bir kadro. Farkı indirdiler. McCollum, Doğuş, Dragic gibi oyuncuların faul problemine rağmen kazandık. Oyuncularıma üç şey söyledim maçtan sonra: soyunma odasına çok iyi mücadele ettiklerini, çok iyi basketbol oynadıklarını, onurlu birer insan, oyuncu olduklarını. Fenerbahçe’ye bizi bir kupa maçında bu kadar motive ettikleri için teşekkür ederim. Obradovic ile aramızdaki olay kapandı. Magazinsel şeyleri bırakalım. Oyuncuların oynadığı basketbola odaklanalım.

Dunston: “Bizim oynamamız gereken oyun bu. Gerekli fizikselliği gösterdik, enerjimizi ortaya koyduk. Bir derbide oynamamız gerektiği gibi oynadık. Grup olarak utandık önceki maçtaki oyunumuzdan ve kaybediş şeklimizden. Bugün maça daha kararlı çıktık takım halinde oynadık. Yorgunluğu bahane olarak kullanamayız; profesyoneller olarak mücadele etmeliyiz. [40 dakika oynamış olmamdan ötürü] Maç uzatmaya gitmediği için mutluyum.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir