Anadolu Efes’in PTT Erkekler Türkiye Kupası öncesinde oynadığı son Tahincioğlu BSL karşılaşmasında Eskişehir Basket2i 89-77 yenmesinin akabinde düzenlenen basın toplantısında Koç Ergin Ataman ve Brock Motum konuştu.

Maçın başından sonuna kadar iyi basketbol oynadık. Özelikle savunmayı sert yaptığımız dönemlerde ciddi bir hakimiyet elde ettik. Üçüncü periyotta da 18-19 sayılık fark yakaladık. Eskişehir tehlikeli bir takım; ciddi galibiyetler aldılar ve onlar da bırakmadılar maçı. Bugünkü en iyi beşimize dönüp net bir galibiyet aldık. İki ay önce bu takıma geldiğim zaman İBB’den 26 sayı fark yemiş, dokuzuncu sırada bir takım vardı. Şimdi dördüncüyüz. Emin adımlarla zirveye doğru gideceğiz.

Bench’imizde hep genç Türk oyuncular var. Onun için de yabancı tercihinde bir seçim yapmak zorunda kalıyoruz: Ya iki beş numara ya iki dört numara ile oynayacağız. Stimac bugün olmayınca, Dunston da faul problemine girince iki dörtle oynadık. Savunmamıza hareket kazandırdı bu. Bunu kullanmak durumundayız. Elimizde başka bir Türk pivot olmadığına göre bu sistemi uygulamaya çalışacağız.

Motum: “Zor bir maçtı. Maça iyi başlamamız önemliydi. Son birkaç maçta bazı sıkıntılar yaşamış olsak da kupa öncesi momentum yakalamak önemliydi.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir