Bu sezon ilk kez düzenlenen FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin üçüncülük maçında AS Monaco ile Umana Reyer Venezia karşı karşıya gelirken Monaco maçtan 91-77 galip ayrıldı.

Karşılaşmaya Wright ve Davies’ten bulduğu sayılar ile başlayan Monaco’ya McGee ve Ejim ile cevap veren Reyer Venezia çeyreğin ilk 5 dakikasını 11-11 eşitle geçti. İlerleyen dakikalarda takım halinde bulduğu art arda sayılar ile farkı arttıran Monaco çeyreğin bitimine 1 dakika 38 saniye kala çift haneli farkı yakaladı. (26-15) Çeyreğin son bölümünde Ress ile sayılar bulan Venezia farkı indirse de ilk çeyrek 26-21 Monaco üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyrekte Venezia sayı bulmakta zorlanırken skorda üstünlüğü elinde bulunduran Monaco ilk yarının bitimine 5 dakika 18 saniye kala tekrar farkı çift hanelere çıkardı. (36-25) Devamında Amara Sy ile sayılar bulmaya devam eden Fransız ekibi farkı 15 sayıya çıkartırken devreye Monaco 14 sayı farkla 47-33 önde girmeyi başardı.

basketballcl.com

basketballcl.com

Üçüncü çeyreğe Monaco iyi basketbolunu sürdürerek başlarken çeyreğin bitimine 6 dakika 27 saniye kala farkı ilk kez 20 sayının üzerine çıkardı. (60-40) Bu dakikadan sonra takım halinde sayılar bularak farkı gittikçe artıran Fransız ekibi rakibi karşısında son çeyreğe büyük bir üstünlük ile 18 sayı farkla 73-55 önde girmeyi başardı.

Son çeyreğe iki takım karşılıklı sayılar ile başlarken maç boyunca geride olan Reyer Venezia farkı azaltmaya çalışırken Monaco, Sy’ın sayıları ile skorda yakaladığı üstünlüğü korumayı başardı. Maçın son bölümünde de kontrolü elinden bırakmayan Monaco maçtan 91-77 galip ayrılarak ilk kez düzenlenen FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’ni üçüncü sırada bitirmeyi başardı.

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir