Geri1 of 8

Anadolu Efes’in #EuroLeague şampiyonlarına karşı karnesi! | GALERİ

THY EuroLeague’de normal sezon heyecanı tüm hızıyla devam ederken kıran kırana bir mücadele ortaya koyan temsilcilerimizin EuroLeague şampiyonlarına karşı karnelerini derleme kararı aldık.

Temsilcilerimizin EuroLeague şampiyonluğu yaşamış takımlara karşı performanslarını derleyeceğimiz seriye alfabetik olarak ilk sırada gelen Anadolu Efes ile başlıyoruz.

Türkiye basketbolunda ilklere imza atan ve basketbol kültürünün yaygınlaşmasını sağlayan temel yapı taşlarının belki de en önemlisi olan Efes, Avrupa Kupalarında en fazla maça çıkan Türk takımı unvanı ile EuroLeague arenasında boy gösteriyor. 1996 yılında Koraç Kupası zaferi ile ülkemize tüm spor dallarındaki ilk Avrupa Kupasını getiren Efes, o dönem futbol ile ön plana çıkan Türk sporunun devlerinin dikkatinin basketbola yönelmesine ön ayak olmuş ve bu sayede Türk basketbolunda rekabet artışının ilk adımları atılmıştı. 2000 yılında da modern EuroLeague’in hemen öncesinde Final Four’da boy gösterme başarısı elde eden Anadolu Efes (o zamanki adıyla Efes Pilsen) bu alanda da ülke basketbolunda bir ilki gerçekleştirmişti.

İşte şimdi özetlemenin bile satırlar aldığı dev temsilcimizin EuroLeague’de şampiyon olmayı başarmış yedi takıma karşı 2001/02 sezonundan bu yana ortaya koyduğu performansların karnesi ile karşılaşacaksınız. Sizlere keyifli okumalar diliyorum!

Geri1 of 8

Anadolu Efes’in #EuroLeague şampiyonlarına karşı karnesi! | GALERİ

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir