Geri1 of 2İleri

Anadolu Efes, Tel Aviv’de farka koştu; üst üste ikinci galibiyetini aldı! | #GameON

THY EuroLeague’in altıncı haftasında temsilcimiz Anadolu Efes, zorlu Maccabi FOX Tel Aviv deplasmanına çıktı ve maçtan 72 – 92 galip ayrıldı.

Maccabi FOX Tel Aviv ilk beşi: John Dibartolomeo, Pierre Jackson, Michael Roll, Jonah Bolden, Art Parakhouski

Anadolu Efes ilk beşi: Josh Adams, Ricky Ledo, Krunoslav Simon, Bryant Dunston, Vladimir Stimac

Maçta perdeyi Josh Adams’ın ters turnikesi açarken, ev sahibi ilk basketini Jackson’ın üçlüğü ile buldu. İsabetsiz atışlarla devam eden çeyrekte yaklaşık bir buçuk dakika sayı bulunamazken bu kısırlığa Pierre Jackson son verdi. İki takımın da savunma ribaundlarında etkili olduğu çeyrekte son beş dakikaya temsilcimizin bir sayılık üstünlüğü ile gidildi. Basit top kayıpları yapan ev sahibi, boyalı alandan etkili olmaya çalışırken Efes de daha çok şut şansı bulmasına rağmen yüzdesini arttıramadı. Buna rağmen temsilcimiz, bir sayılık üstünlüğünü çeyreğin son iki dakikasına taşıdı. Yayın gerisinden yüzdesini yüksek tutan Efes, Tyus ve Thomas’ın pota altındaki etkinliğini önleyemedi ve ilk çeyrek 19 – 19‘luk eşitlikle tamamlandı.

İkinci çeyrekte ilk basket McCollum’ın üçlüğü ile başlarken, temsilcimiz 7 – 0‘lık seri ile öne fırladı ve çeyrek başında Spahija moalsı geldi.(19 – 26) Moladan isabetsiz dönen Maccabi, ikinci çeyrekteki ilk sayılarını başlangıçtan yaklaşık üç dakika sonra DeShaun Thomas ile buldu. 5 – 0‘lık seri ile farkı dörde indiren ev sahibi, bitime 6.17 kala Perasovic’e molayı aldırdı.(24 – 28) Moladan McCollum’ın 3+1‘i ile dönen Efes, Stimac ile farkı çift hanelere çıkardı. Temsilcimizin 9 – 0‘lık serisine DeShaun Thomas’ın üçlüğü ile son veren Maccabi, temsilcimizin yay gerisindeki etkinliğine son veremeyince çift haneli fark ilk yarının son dakikasına kadar sürdü. Savunmada yardımlaşmaya başlayan ev sahibi, temsilcimizi bu biçimde de durduramadı ve ilk yarı 35 – 47 Efes’in üstünlüğü ile tamamlandı.

@AnadoluEfesSK/Twitter

@AnadoluEfesSK/Twitter

Maçta ikinci yarı Dunston ve Jackson’ın karşılıklı sayıları ile başladı. Art arda 6 – 0 ve 4 – 0‘lık seriler yakalayan ev sahibi, çeyrek başında Perasovic’e molayı aldırdı.(52 – 57) Moladan enerjik dönen Efes, Motum’dan üst üste altı sayı buldu ve farkı yeniden çift hanelere çıkararak Spahija’ya molayı aldırdı.(52 – 63) Mola dönüşü Bolden ile sayı bulan sarı lacivertli ekip, sertleştirdiği savunmasıyla oyunu dengelemiş olsa da fark 9 – 11 arasında gidip geldi. 5 – 0‘lık seri ile temsilcimizi yakalamaya başlayan ev sahibi, buna rağmen son çeyreğe 61 – 67 geride gitti.

Son çeyrekte perde, başlangıçtan iki dakika sonra Ledo’nun turnikesi ile açıldı. McCollum’ın yay gerisinden devam ettirdiği üstün performansı ile maçı sürükleyen Efes, maçın son beş dakikasına sekiz sayılık üstünlükle girdi. Maçın son bölümünde Dunston ile savunmada, McCollum ile hücumda etkili olan temsilcimiz; bitime 3.04 kala Spahija’ya molayı aldırdı.(70 – 81) Moladan top kaybıyla dönen Maccabi, temsilcimizin 5 – 0‘lık serisine engel olamadı. Maçı tamamen kontrolüne alan Efes, maçtan da 72 – 92‘lik skorla galip ayrıldı.

Geri1 of 2İleri

Anadolu Efes, Tel Aviv’de farka koştu; üst üste ikinci galibiyetini aldı! | #GameON

Yunus Emre Ak

Gmail: yunusemreak74.yea@gmail.com Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir