Geri1 of 2İleri
Use your ← → (arrow) keys to browse

THY EuroLeague’in 17. Haftasında Kızılyıldız’ı ağırlayan temsilcimiz Anadolu Efes, karşılaşmadan 104 – 95’lik skorla galip ayrıldı.

Anadolu Efes ilk beşi: Errick McCollum – Birkan Batuk – Krunoslav Simon – Brock Motum – Bryant Dunston

Kızılyıldız ilk beşi: Taylor Rochestie – James Feldeine – Nemanja Dangubic – Milko Bjelica – Mathias Lessort

Karşılaşmada ilk basket Milko Bjelica’dan geldi. Temsilcimiz ise perdeyi Dunston ile açtı. Feldeine ile skor bulmaya devam eden konuk ekip, TV molasına 6 – 7’lik skorla önde girdi. Moladan Lessort’un basketi ile dönen konuk ekibe karşılığı Dunston verdi. Hücumda Dunston’ı beslemeye devam eden Efes, farkı iki topa çıkarmayı başardı. Dengeli ilerleyen karşılaşmada ilk çeyrek 22 – 21 Efes üstünlüğü ile sonuçlandı.

İkinci çeyrekte perdeyi Jankovic açtı. Efes ise başlangıcı Dragic ile yaptı. Dragic ile 6 – 0’lık seri yakalayan temsilcimiz, TV molasına 35 – 28 önde girdi. Moladan Stimac’ın basketi ile dönen Efes, farkı çift hanelere çıkarmayı başardı ve ilk yarının son beş dakikasına 11 sayılık üstünlükle girdi. Maçı kontrol etmeye devam eden Efes, Bjelica’nın üzerinden bulunan sayılar ile üstünlüğünü korudu. Rakibinin 8 – 1’lik seri bulmasına rağmen temsilcimiz soyunma odasına 50 – 46’lık skorla üstün gitti.

Kemal Rutkay Özcan/TrendBasket

Kemal Rutkay Özcan/TrendBasket

İkinci yarıda perdeyi açan isim Motum oldu. Konuk ekip ise Jovanovic’in basketi ile ikinci yarıya başladı. Karşılıklı basketler ile ilerleyen çeyrekte McCollum’ın 3+1’i ile skorda yeniden öne fırlayan Efes, savunma ve hücumda arttırdığı enerjisi sonunda çeyreğin son beş dakikasına çift haneli farkla önde girdi. Bu üstünlüğünü çeyreğin kalan bölümünde sürdüremeyen Efes, farkın ikiye kadar inmesini önleyemeyince Ataman molası geldi.(71 – 69) Moladan Douglas’ın üçlüğü ile dönen temsilcimiz, yediği sayı sonrasında Simon ile de üçlüğü buldu ve bu kez çeyrek bitimine 28 saniye kala Alimpijevic molası geldi.(77 – 71) Mola dönüşünde isabetsiz sayılar bulunurken çeyrek ise aynı skorla tamamlandı.

Final çeyreğinde açılışı McCollum’ın 2+1’i yaptı. Derrick Brown ile spesifik bir sayı bulan Efes, yakaladığı momentumu rakibinin bulduğu 4 – 0’lık mini seriye rağmen korudu. Her şeye rağmen oyunda kalmayı başaran Kızılyıldız, oyunu dengelese de skorda istediği atılımı yapamadı ve bitime 4.46 kala Alimpijevic molası geldi.(88 – 81) Mola dönüşünde Motum ile sayı bulan temsilcimiz, Motum ve Dragic’ten gelen sayılarla önde kalmayı başardı. Kızılyıldız son bölümde farkı yediye kadar indirse de temsilcimiz hata yapmadı ve karşılaşmadan 104 – 95 kazandı.

Geri1 of 2İleri
Use your ← → (arrow) keys to browse

Yunus Emre Ak

Gmail: yunusemreak74.yea@gmail.com Twitter: @bdyunusemre11

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir