Sezona Olimpia Milano’da başlayıp ardından Panathinaikos Superfoods’un yolunu tutan fakat Yunanistan’da da hayal kırıkları altında bir dönem geçiren Alessandro Gentile, yeni takımı Hapoel Jerusalem hakkında açıklamalarda bulundu.

İstediği tek şeyin tekrar kendini kanıtlamak olduğunu belirten Gentile, Hapoel’in iyi bir fırsat olduğunu söyledi. Serie A ve Milano’dan tanıdığı isimlerle birlikte oynayacağı için mutlu olduğunu dile getiren 24 yaşındaki oyuncu: “Sadece tekrar kendimi kanıtlamak istiyorum. Hapoel, benim için ideal olan yer. Koç Pianigiani’yi çok iyi tanıyorum. O da beni biliyor. Takıma katıldığım için çok mutluyum. Hapoel’den birçok oyuncu tanıyorum. Milan’da Curtis Jerrells ile birlikte oynadım. Harika bir arkadaşlığımız var. Tekrar onunla beraber oynayacağım için çok mutluyum. Serie A’da Jerome Dyson ve Tarence Kinsey’e karşı oynadım ve tabii ki herkes Amar’e Stoudemire’ı tanıyor. Onunla tanışmak için sabırsızlanıyorum. Panathinakios’dan ayrıldığımda Hapoel ile görüşmeler başladı. EuroCup’ta Valencia’ya elenene kadar olan mücadelerini takip ettim” ifadelerini kullandı.

Alessandro Gentile, bu yaz oynanacak EuroBasket 2017 hakkındaki görüşlerini de şu sözlerle açıkladı:

“EuroBasket? Bu sezon geçtiğim şeylerden sonra bunu şu an düşünmüyorum. Sadece tekrar kendimi göstermek istiyorum ve Jerusalem, bunu gerçekleştirmem için iyi bir imkan. EuroBasket’te olup olmayacağımı düşünmek için biraz erken. Bu Koç Ettore Messina’nın seçimi. Şimdi tekrar oynamak istiyorum çünkü bundan hoşlanıyorum ve nasıl yapılacağını biliyorum” 

Barış Cevahir

Twitter: @cevahirbaris, Mail: cevahir154@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir