FIBA Dünya Kupası Elemeleri beşinci maçında Ankara Spor Salonu’nda Ukrayna ile karşılaşan A Milli Takımımız sahadan 80-66 galibiyet ile ayrıldı.

Ankara seyircisinin yoğun desteği ile başlayan maça Ukrayna art arda bulduğu isabetli hücumlar farkı bir anda çift haneli sayılara çıkarttı. Bu çeyrek deplasman ekibi Türkiye’nin yaptığı top kayıplarını iyi değerlendirdi ve buradan bulduğu 9 sayı ile ilk çeyreği tam 13 sayı farkla 15-28 öne kapattı.

İkinci çeyrekte tam bir Türkiye fırtınası vardı. Seyircisinden aldığı yoğun desteği art arda bulduğu sayılar ile birleştiren Ay-Yıldızlı ekip ilk çeyrekte oluşan 13 sayılık farkı eritti ve 12-0’lık seri ile öne geçmeyi başardı. Bu çeyrekte Cedi Osman tam 13 sayıyla Türkiye’yi sırtlarken ev sahibi ekip soyunma odasına 51-40 önde girmeyi başardı. Cedi ise ilk yarıyı toplamda 20 sayı ile tamamladı.

TrendBasket / Mert İşleyen

TrendBasket / Mert İşleyen

Üçüncü çeyrekte Furkan Korkmaz’dan bulduğu sayılar ile farkı korumaya çalışan Türkiye iyi savunması ile farkın çift hanelerden inmesine izin vermedi ve son çeyreğe tam 10 sayı farkla 61-51 önde girmeyi başardı.

Dördüncü çeyreğe Ukrayna, Türkiye karşısında bulduğu üç sayılık basketler ile başlarken ilerleyen dakikalarda Ay-Yıldızlı ekip farkın erimesine izin vermedi ve son 5 dakika 21 saniyeye 18 sayı farkla önde girdi. (73-54) Bu dakikadan sonra Türkiye sete set hücumlar ile farkı korumayı başarırken maçtan 80-66 galip ayrılmayı başardı.

Çeyrek Sonuçları:

  1.  Çeyrek: 15-28
  2. Çeyrek: 51-40
  3. Çeyrek: 61-51
  4. Çeyrek: 80-66

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir