Geri2 of 20İleri

Kupa sahipleri aynı yılda başka hangi başarılara imza attı?

2000 senesinde kupanın sahibi olan TOFAŞ, aynı sezon ayrıca Türkiye Basketbol Ligi şampiyonu da olmuştur.

2001 senesinin şampiyonu Efes Pilsen ise, yalnızca o sezon düzenlenen FIBA SuproLeague kupasında üçüncülük elde etmiştir. 2002 senesinde bir kez daha kupayı alma başarısı gösteren Efes Pilsen o sene, Türkiye Basketbol Ligi şampiyonu da olmuştur.

2003 senesinde kupayı ilk defa müzesine götürmeyi başaran Ülkerspor, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı da kazanmıştır. Kupayı üst üste üç sezon kimseye kaptırmayan Ülkerspor, 2004 yılında da Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazanmıştır.

Efes Pilsen, 2006 senesinde Kupayı tekrar kazanırken, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı da almıştır.

2008 senesinde kupayı ilk defa müzesine götüren Türk Telekom, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı da kazanma başarısını göstermiştir.

Bir senenin ardından yine kupayı kazanan taraf Efes Pilsen olurken, bu kez Türkiye Basketbol Ligi şampiyonluğu da beraberinde gelmiştir. Efes o sezon ayrıca, Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı da almıştır.

2010 senesinin kazananı Fenerbahçe Ülker olurken takım, o sezon ayrıca lig kupasını da kaldırmıştır. Bir sene sonra Türkiye Kupası’nı tekrar müzesine götüren Fenerbahçe Ülker, lig şampiyonluğunu da kimseye kaptırmamıştır.

2012 Beşiktaş Basketbol şubesinin en başarılı senesi olurken takım; Türkiye Kupası, Türkiye Basketbol Ligi, Cumhurbaşkanlığı Kupası ve EuroChallenge olmak üzere dört kulvarda başarıya ulaştı.

2013 senesinde kupanın sahibi Fenerbahçe Ülker olurken ekip, ayrıca Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı da müzesine götürmüştür.

2014 senesinde Pınar Karşıyaka, kupayı ilk kez müzesine götürürken; Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın da sahibi olmuştur.

2015 senesinde Anadolu Efes, tekrar sahneye çıkarken Türkiye Kupası’nın yanında Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın da sahibi olmayı başarmıştır.

2016 senesi şüphesiz Fenerbahçe Basketbol tarihinin en önemli yıllarından biriydi. EuroLeague’de final oynama başarısını gösteren takım, Türkiye Kupası ve Türkiye Basketbol Ligi şampiyonluğunun yanında Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın da sahibi olmuştur.

Geri2 of 20İleri

Kupa sahipleri aynı yılda başka hangi başarılara imza attı?

İlknur Kara

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir